Fenerbahçe gelecek sezonu gözüne kıstırdı… 3 yıldızı renklerine bağlamak istiyor

Süper Lig’de şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe’de gözler büsbütün transfere çevrilmiş durumda. Yeni döneme argümanlı bir takım ile devam etmek isteyen Sarı Lacivertliler’de kaleci transferi de yer alıyor. Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat’ın yanı sıra tecrübeli bir kaleciyi takıma katmak isteyen Fenerbahçe’de gündemin en sıcak ismi Livakovic.

ZAHA SICAK BAKMIYOR

Birçok kulübün peşinden koştuğu ve Fenerbahçe’nin de listesinde olan Wilfried Zaha, geleceğiyle ilgili kararı dönem sonunda ailesine danışarak verecek. Crystal Palace’la bitecek kontratını uzatmaması beklenen Zaha’nın, kendisini isteyen kulüplerden yıllık 5 milyon Euro ve imza parası olarak da 10 milyon Euro taleplerinde şimdi geri adım atmadığı sav edildi.

ORSIC’E RESMİ TEKLİF

Gelecek dönemin takımı için teşebbüslerine başlayan Fenerbahçe, Trabzonspor’un da takımına katmak için uğraş verdiği Mislav Orsic için resmi teklif yaptı. Ocak transfer devrinde Dinamo Zagreb’ten Southampton’a 10 milyon Euro karşılığında transfer olan Orsic, bu yaz kadrosuyla yollarını ayıracak. Gorica maçında Dinamo Zagreb taraftarına veda eden Dominik Livakovic’in transferi için Manchester United, Fenerbahçe ve Villarreal devredeydi. İngiltere’den hoş bir haber geldi. İngiliz basınına nazaran Kırmızı Şeytanlar, Hırvat file bekçisine olan ilgiyi sonlandırdı.

Manchester United’ın Porto’lu Diogo Costa ve Leeds’li Illan Meslier’ın peşinde olduğu kaydedildi. Livakoviç için artık Fenerbahçe ile Villarreal ortasında kıran kırana bir yarış var. İspanyol grubu, yıldız kaleci için 7 milyon Euro, Sarı-Lacivertliler ise 6 milyon Euro teklif etmiş, Dinamo Zagreb ikisini de geri çevirmişti. Her iki kadro da Hırvat grubuyla pazarlıklarını sürdürüyor.

LIVAKOVIC BEKLEMEDE

Kariyerinde yeni bir sayfa açmak isteyen Dominik Livakovic, Fenerbahçe’ye de Villarreal’e de sıcak bakıyor. 28 yaşındaki file bekçisinin menajeri, daha evvel İstanbul’a gelmiş ve idareyle bir görüşme gerçekleştirmişti. Livakovic, kendisiyle ilgilenen kulüplerin Diamo Zagreb ile mutabakatını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir