Yağmurda rayların altı boşaldı, vatandaş seferber oldu

Denizli’de kuvvetli yağışlar sel baskınına neden oldu. Bir çok bölgede yollar göle dönüp çökerken demiryolu çizgisinde yaşanan çökme de az kalsın faciaya neden oluyordu. Çökmeyi fark eden vatandaşlar, yaklaşmakta olan treni son anda durdurarak bir facianın önüne geçti.

DEMİRYOLU SINIRINI SEL BASTI

Şiddetli yağışlar nedeniyle taşan sular, tarım yerleriyle birlikte İzmir-Aydın-Denizli demiryolunu ağır bir biçimde ziyan verdi. Pamukkale ilçesine bağlı Goncalı ve Korucuk mahalleleri ortasında oluşan su birikintisi, demiryolunda çökmelere sebep oldu.

VATANDAŞLAR TRENİ DURDURDU

Selin tesirli olduğu bölgeye giderek yerlerini denetim etmek isteyen vatandaşlar, demiryolundaki çökme durumunu fark etti ve ilgili ünitelere haber verdi. Bu sırada yaklaşmakta olan bir trenin farkına varan vatandaşlar, süratle o istikamete hakikat koşarak trenin durmasını sağladı.

ÇORLU TREN KAZASINDA NE OLMUŞTU?

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı’ya gitmek için hareket eden, 362 yolcu ve 6 çalışanın bulunduğu tren, 8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında, yağış nedeniyle rayların altındaki toprağın kayması sonucu raydan çıkarak devrilmiş; kazada 7’si çocuk 25 kişi ömrünü yitirdi, 328 kişi de yaralanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir