Randevu verip kaçırdı, çırılçıplak soyup cinsel organını öptürdü

Olay geçen yıl Ağustos ayında Batman’da yaşandı. Diyarbakır Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye nazaran, Süleyman D. Rabia Hüsso’yu birkaç defa telefonla arayıp kendisini sevdiğini ve birlikte olmak istediğini söyledi.

Kadın durumu kocasına anlatınca vahim plan devreye girdi. Süleyman D. tekrar arayınca bayan telefonun hoparlörünü açarak sesi açtı. Malik Hüsso eşine, “Benim Antalya’ya çalışmaya gittiğimi, ona buluşmak istediğini söyle” dedi.

Kadın da adama buluşma için randevu verdi. Olup bitenlerden habersiz aracıyla buluşma yerine giden Süleyman D. Rabia’yı araca alırken eşi Malik de araca bindi.

Karı, koca, “Bizim Silvan’da biraz eşyamız var, onu gidip alabilir miyiz” diye teklifte bulununca adam da kabul etti. Malik yolda akrabası olan Zekeriya Abdullah’ı da arayıp kendileriyle gelmesini istedi.

ÖLDÜRESİYE DÖVÜP ÇIRILÇIPLAK SOYDU

Onu da aldıktan sonra birlikte Silvan’ın Karamusa köyü yakınlarına geldiklerinde Malik Hüsso aracı durdurup Zekeriya Abdullah ile birlikte Süleyman D.’yi feci biçimde dövdü, akabinde bütün kıyafetlerini çıkardı.

Çırılçıplak soyulan 58 yaşındaki adama 24 yaşındaki Malik Hüsso cinsel organını öptürdü. Ellerini geriden bağladıkları adamı dövmeye devam ederken, Zekeriya Abdullah olup bitenleri saniye saniye cep telefonuyla kayda aldı.

Süleyman D.’nin bagajındaki ruhsatlı pompalı tüfekle üzerindeki 1500 TL’yi ve kimliğini alan Suriyeliler, olayı kimseye anlatmaması istikametinde kaçırdıkları adamı tehdit ettikten sonra tekrar elbiselerini giydirip birebir araçla geri Batman’a götürdü. Yolda aracın lastiğinin patlaması üzerine durmak zorunda kaldıkları, bu sırada Süleyman’ın bağırarak etraftan yardım istemesiyle üç Suriyeli kaçtı.

ADLİ DENETİME ÖZGÜR KALDILAR 

Olay yerine gelen Jandarma bahtsız adamı kurtardı. Suriyelilerden şikayetçi olan adam, gasp edildiğini, dövüldüğünü belirterek, “Rabia’yı taciz etmedim, isteğiyle konuşuyorduk” dedi. Yakalanan üç Suriyeli kabahatini itiraf etti. İsimli Tıp Kurumundan alınan doktor raporunda Süleyman’ın basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek seviyede yaralandığı, bedeninde kemik kırıkları nedeniyle hayat işlevlerinin orta derecede etkilendiği bildirildi. Hakkında isimli denetim kararı verilen Malik’in polis merkezine imza vermeye gitmediği, kontrolü ihlal ettiği bildirildi. Zekeriya’nın el konulan cep telefonunun incelenmesinde de Süleyman’ın çıplak fotoğraflarının bulunduğu tespit edildi.

SERBEST KALINCA ORTADAN KAYBOLDULAR

İddianamede, üç Suriyelinin, “Gece vakti yağma, özel hayatın kapalılığını ihlal etmek, cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak, kolay cinsel hücum, cinsel taciz, ağırlaşmış yaralama” cürümlerinden 25’er yıl mahpusla cezalandırılmaları istendi. Adreslerinde bulunamayan ve isimli denetim kararına uymayan üç Suriyelinin ülkelerine kaçmış olabilecekleri bedellendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir