Orkun’un Hollanda’da olay olan hareketine babası da destek verdi! Az ama öz cevap

Feyenoord‘un kaptanı Orkun Kökçü’nün Ajax maçı öncesi rakip kaptan Dusan Tadic’le ortasında yaşananlar gündeme damga vurdu. Orkun, deplasmanda 3-2 kazandıkları kritik maçtan evvel Sırp futbolcu Tadic’in elini sıkmadı.

“DERİNDEN SARSILDIM”

Depremzedeler için hazırlanan Türkiye ve Suriye bayraklarının yer aldığı pazubendi takmayan Sırp futbolcu Dusan Tadic gördüğü yansıların ardından”Türkiye ve Suriye zelzeleleri beni derinden sarstı. Kanılarım bu trajidide yakınlarını kaybeden beşerler ve her formda etkilenen herkesle” paylaşımı yapmıştı.

ORKUN GÜNDEMİN MERKEZİNDE

Orkun’un Tadic’e karşı bu hali Hollanda’da gündemin merkezine oturdu. Yaşananların akabinde Orkun’un babası Halil Kökçü kısa bir açıklama yaptı.

“BİR DURUŞU VAR”

TV100’e konuşan baba Halis Kökçü polemiklerin içine çekilmek istemediklerini belirtip “Orkun’un yıllardır bir duruşu var. Orada olması gerekeni yaptı” sözlerini kullandı. Orkun Kökçü, LGBT’yi sembolize eden ‘One Love’ pazubendini takmadığı için Hollanda’da gündem olmuştu. Ulusal futbolcu “Irkçılığa ve ayrımcılığa karşıyım. Lakin bunu dini inancım gereği taşıması gereken hakikat kişinin ben olduğumu hissetmiyorum” açıklamasını yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir