‘Memleket’te, 3 ilçe başkanı ve yaklaşık 150 kişi partiden istifa etti

Mustafa Özdemir

ZONGULDAK – Seçim çalışmaları kapsamında bugün Zonguldak’a gelen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce partisinden yapılan istifa haberleri ile karşılaştı.

Zonguldak 5’inci sıra adayı Cem Saygı’nın toplumsal medyada alay konusu olan dans görüntüsü sonrası başlayan rahatsızlık bugün yapılan karşılamaya da yansıdı.

İnce’nin karşılama programına milletvekili adaylarından kimileri katılmazken, Ereğli, Kozlu ve Kilimli ilçe liderleri Zonguldak teşkilatları dururken ‘dışarıdan’ milletvekili adayı gösterilen Özkan Yağcı’ya reaksiyon maksadıyla Memleket Partisi’nden istifa etti.

Öte yandan bugün yapılan karşılamaya katılmayan eski Memleket Partisi Zonguldak Vilayet Lideri ve ikinci sıra adayı Mukadder Yalçın, “Beşinci sıra adayımızın dans görüntüsü sonrası bir çok arkadaşımız istifa etti. Yaklaşık bir yıldır emek harcayan arkadaşlarımız birinci sıraya Almanya’dan aday gösterilince reaksiyon hedefiyle istifa etti. Son 15 günde Memleket Partisi Zonguldak teşkilatından yaklaşık 150 kişinin istifasını sundu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir