Lucescu, Fenerbahçe maçı öncesi konuştu: Hiçbir zaman böyle bir şey söylemedim

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi 6. ve son maçında perşembe Fenerbahçe’yi konuk edecek Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, kendi ağızından “Fenerbahçe’yi kümeden önder çıkarmayacağız.” biçiminde medyaya yansıyan kelamların gerçek olmadığını söyledi.

Maçın oynanacağı Polonya’nın Krakow kentindeki Cracovia Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan 77 yaşındaki teknik adam, kelam konusu telaffuzun fair-play’e muhalif olduğunu lisana getirerek, “Hiçbir vakit bu türlü bir şey söylemedim. Medyada çıkan palavra haberlerden biri. Ali Koç’u yakından tanırım ve severim. Türkiye’yi çok seviyorum. Bu türlü bir telaffuzum yok.” diye konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi elemelerinde saf dışı bıraktıkları Fenerbahçe’nin yükselen form grafiğine dikkat çeken Lucescu, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe başından beri düzgün bir kadro oluşturmak için büyük efor sarf etti. Bu çok doğal bir şey. Ekibin oturması gerekir. Fenerbahçe vakit içinde gelişti. Fenerbahçe sahiden güçlü bir ekip kurdu. Oyuncuların hepsi memleketler arası, ulusal kadrolarda oynayan isimler. Geniş bir takıma sahipler ve rotasyon yapabiliyorlar. Genç ve yetenekli isimleri var, oynamayan oyuncuları yok. Hepsi çok âlâ oyuncular.”

Lucescu, kalecileri Georgiy Bushchan’ın güzelleştiğini kelamlarına ekledi.

Garmash: “Ukrayna için savaşacağız”

Dinamo Kiev oyuncularından Denys Garmash, kümedeki savlarının kıymetli olmadığını ve Ukrayna için oynayacaklarını söz etti.

Fenerbahçe müsabakasının her maç üzere çok değerli olduğunu aktaran Garmash, “Yarınki maç kümedeki savımız fark etmeksizin çok değerli. Fenerbahçe ile oynayacağımız maçın farklı bir manası var. Bu bizim için bir rövanş olacak. Her şeyden evvel son devirde yaşananları göz önünde bulundurduğumuzda, Ukrayna için savaşacağız ve kazanmaya çalışacağız. Dinamo Kiev büyük bir grup ve her maçı ciddiye alacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir