iOS 17 tanıtıldı… iPhone’un yeni görünümü nasıl olacak

Apple, bugün gerçekleştirdiği WWDC 2023 aktifliği kapsamında, iPhone’un kalbi olan iOS 17 sürümünü tanıttı. İşte yeni işletim sisteminin öne çıkan özellikleri…

Apple, iPhone işletim sisteminin yeni versiyonu olan iOS 17 sürümünü tanıttı. Birçok arayüz değişimi ve multitasking özelliğini barındıran işletim sisteminde Telefon, iMessage, AirDrop, Cüzdan ve Sıhhat üzere stok uygulamalar da güncellendi.

MESAJLAR KISMINDA YENİLİK

Kişiler uygulaması için, irtibat bilgilerini kayan yazı gibisi manzaralara dönüştüren posterler isimli yeni bir özellik geliyor. Sesli bildiri için, arayanın bırakmış olduğu sesli bildirisi yazıya çevirebilmenizi sağlayan yeni bir canlı transkripsiyon özelliği bulunuyor. Dilerseniz aramayı cevaplayabiliyorsunuz.

Mesajlar uygulamasında da artık sesli bildiriler transkribe edilebilecek yani yazıya dönüştürülebilecek.

VERİ PAYLAŞIMI KOLAYLAŞTI: NAMEDROP

NameDrop özelliğiyle yakındaki iPhone’ları birbirine yaklaştırarak telefon numarası ve e-posta adresleri paylaşılabilecek. Ayrıyeten AirDrop ile medya paylaşımı kolaylaştı, artık büyük boyutlu belgeleri internet teması yoluyla da paylaşılabilecek.

iPHONE’LAR GÜNLÜĞE ÇEVRİLECEK

iOS 17 ile birlikte iPhone’lara eklenen Journal uygulaması kullanıcılar için bir nevi günlük fonksiyonu görecek. Günlük aktivitelerinizi burada listeleyebileceksiniz, ayrıyeten uygulama yazmak isteyebileceğiniz şeylere nazaran size tekliflerde de bulunacak. Güvenlik gayesiyle yazdığınız her şey uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunacak.

STANDBY MODU TANITILDI

StandBy, ekranı tarih ve saatle birlikte bir durum ekranına dönüştüren yeni bir şarj modudur. Canlı Etkinliklerden, widget’lardan ve başka uygulamalardan gelen bilgileri bu modda gösterebilirsiniz. StandBy modu telefonunuz yata modda şarj olurken otomatik olarak açılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir