Eşi evden sokağa attı, iki saat sonra deprem oldu

MALATYA’da yaşayan Canan Tuğ (38), 3 yıl evvel evlendiği Zeki Tuğ (39) ile anlaşamayınca boşanma davası açıp, kızı Ömür (3) ile meskenden ayrılarak sığınma meskenine yerleşti.

Zeki Tuğ, Hakkari’den konuşmak için yanına gelen eşi Canan’ı, Kahramanmaraş merkezli sarsıntının olduğu 6 Şubat günü saat 02.00 sıralarında, yaşadıkları tartışmanın akabinde meskenden kovdu.

Anne ve kızı 04.17’deki zelzeleye, sığınacakları yer olmadığı için gittikleri parkta yakalandı. Zeki Tuğ ise konutunun bulunduğu apartmanın çökmesi sonucu ömrünü yitirdi. Canan Tuğ ve kızı, Diyarbakır’daki çadır kente yerleştirildi.

Malatya’da yaşayan Canan Tuğ (38), bir mühlet dini nikahlı yaşadığı, 3 yıl evvel de resmi nikahla evlendiği Zeki Tuğ (39) ile sorun yaşamaya başladı. Tartışmalar son bulmayınca boşanma davası açarak kızı Ömür (3) ile konuttan ayrılan Canan Tuğ, evvel Mersin’de akabinde da Hakkari’de bayan sığınma meskenine yerleşti. Canan Tuğ, bayan sığınma konutundan ayrılarak konuşmak için Malatya’ya Zeki Tuğ’un yanına gitti. Lakin Zeki Tuğ, Kahramanmaraş merkezli sarsıntının yaşandığı 6 Şubat günü 02.00 sıralarında çıkan tartışmanın akabinde Canan Tuğ’u meskenden kovdu. Canan Tuğ, kızıyla birlikte gidecekleri yer olmadığından yakındaki bir parka gitti.

CANSIZ VÜCUDU ÜÇ GÜN SONRA ÇIKARILDI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntıya parkta yakalanan anne ve kızı kurtulurken, Zeki Tuğ’un kaldığı bina çöktü. Anne ve kızı AFAD tarafından Diyarbakır’daki çadır kente yerleştirildi. Zeki Tuğ’un cansız vücudu ise 3’üncü gün enkaz altından çıkarıldı. Canan Tuğ, eşinin vefat haberini de 10 Mart’ta görüştüğü görümcesinden öğrendi.

PARKA GİTTİ, İKİ SAAT SONRA ZELZELE OLDU

Canan Tuğ, eşiyle daha evvel de çok tartıştıklarını belirterek, “Anlaşamıyorduk. Boşanma davası açmıştık. Sarsıntı gecesinde de eşimle arbede ettik. Beni ve kızımı konuttan attı. Bana, “Kızını nereye götürüyorsan götür. Ne yapıyorsanız yapın” dedi. Ben ve kızım o soğukta ve yağmurlu gecede bir arada parkta kaldık. Parkta kaldıktan 2 saat sonra zelzele oldu. Kızımla gidecek yerimiz yoktu. Diyarbakır’a kendi imkanlarımızla otogara geldik. Burada bir gece kaldık. Daha sonra ben Ankara’daki AFAD’ı aradım. Onlar da beni Diyarbakır Valiliği’ne yönlendirdi. Kaymakamlık da beni buradaki çadıra yerleştirdi. Biz daha evvel tartıştığımız için sığınma konutlarına gidiyorduk” dedi.

ÇOK AĞLADIM

Eşinin öldüğünü görümcesinden öğrendiğini söyleyen Canan Tuğ, “Ayın 10’unda eşimin 3 gün boyunca enkaz altında kaldığını, vefat ettiğini görümcemden öğrendim. Alışılmış buna inanmak istemedim. Avukatımı aradım. Karakola gitmemi söyledi. Karakola gidip sorduğumda öldüğünü söylediler. Vefat ettiğini duyunca da çok ağladım. Sonuçta benim eşimdi. Birlikte dükkanda da çalışmıştık. Bir arada iş de yapmıştık. Bazen burada da ağlarken kızım bana neden ağladığımı soruyor. Ben de ona gözlerime toz kaçtığını söyleyerek inandırıyorum. Şu an burada yerim hoş. Bana sahip çıkan herkese teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir