Ertan Aksoy: ‘Seçmen Kararını Çoktan Verdi’

Aksoy Araştırma’nın kurucusu Ertan Aksoy, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmeden bulundu. ‘Seçmen kararını verdi’ sözlerini kullan Aksoy, farkın vakitle daha fazla açılabileceğini de kelamlarına ekledi.

Aksoy Araştırma’nın kurucusu Ertan Aksoy, Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı değerlendirmede seçimle ilgili değişik açıklamalarda bulundu.

“Uzun müddettir seçmenin büyük kısmının görüşünü belirlediğini ve buna bağlı kaldığını görüyoruz. Devasa kamu bütçeleri ile hayata geçirilen projeler iktidarda azamî 4-5 puan artış yaratırken milyonlarca insanımızın ömrünü etkileyen zelzele ve bunun karşısındaki organizasyonsuzluk hali 2-3 puan kaybettirebiliyor. Özetle seçmen çoktandır kararını verdi diyebiliriz”

“Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı bloklarını oluşturan partilerin seçmenleri toplamda birbirine yakın oranları oluşturuyor. Bu nedenle HDP seçmeni kimden yana tavır alırsa seçimi o kazanacak. Yeniden araştırmalar bize gösteriyor ki HDP seçmeni CHP lideri Kılıçdaroğlu’na oy vermekte uzun müddettir kararlı”

“Geçtiğimiz hafta yaptığımız ölçümde ortadaki farkın %11,2’ye kadar çıktığını gördük. Şimdi önderler ve belediye liderleri alana inmedi. Şimdi Ortak Mutabakat Metni tüm bileşenler tarafından savunulmaya başlanmadı. Şimdi HDP aday ile bir ortaya gelip dayanağını açıklamadı. Şimdi barışçıl, müspet bir kampanya başlamadı. Özetle farkın yakın vakitte daha çok açılacağına inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir