Batuhan Karadeniz’den ünlü fenomen Aleyna Eroğlu’nun şiddet iddialarına cevap

İşte Benim Tarzım yarışıyla tanınan Aleyna Eroğlu, toplumsal medya hesabından yayınladığı görüntüde eski futbolcu Batuhan Karadeniz‘den tarafından şiddet gördüğünü tez etmişti. Karadeniz, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama ile savlara karşılık verdi. Eski futbolcu tarafından tekraren şiddete maruz kaldığını söyleyen Eroğlu, darp raporu alarak şikayetçi olduğunu belirtmişti.

“GÖRDÜĞÜM BİRİNCİ ŞİDDET DEĞİLDİ”

Vücudundaki darp izlerini paylaşan ve bir müddettir birlikte olduğu Batuhan Karadeniz‘den tekraren şiddet gördüğünü söyleyen Aleyna Eroğlu, “Kadına karşı şiddetin her türlüsüne çok karşıyım. Bu benim gördüğüm birinci şiddet değildi. Kaçıncı sefer şiddet gördüğümü sayamadım” sözlerini kullandı.

“DÜZELİR DİYE BEKLEDİM DÜZELMEDİ”

Karadeniz’den şikayetçi olduğunu lisana getiren Eroğlu, “Çok berbat bir bağlantıdan çıktım. Düzelir diye bekledim, düzelmedi. Uzaklaştırma kararı aldırdım. Darp raporu alarak, şikayetçi oldum. Sevgilisini konutumun 7 dakika aralığında bir yere getirdi. Sen benden çıktın, ben senden ayrıldım. Zira ben daha fazla ruhsal ve bedensel şiddet görmek istemiyordu” kelamlarını sarf etti.

BATUHAN KARADENİZ’İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Yşananların akabinde mevzuyla ilgili sessizliğini bozan Batuhan Karadeniz, avukatı Mert Öcel aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:

“Bugün toplumsal medya platformlarında ve ulusal basın yayın organlarında müvekkil Batuhan Karadeniz hakkında çıkan haberler ile ilgili açıklama yapma mecburiliği doğmuştur.

21.03.2023 günü saat 04.00 sıralarında soruşturma evrakında müşteki olarak görünen şahıs, müvekkilin konakladığı otele gelmiş, otel odasının kapısı çalınmıştır. Müvekkil tarafından kapı aralanmış, müşteki olarak görünen şahıs ayağını ve kolunu kapının ortasına sokmak suretiyle içeriye girmeye çalışmış, müvekkil tarafından olayın daha fazla büyümemesi ismine kapı kapatılmıştır. Kapının kapatılması üzerine tehdit ve hakaretler müvekkile yöneltilmiştir.

“MÜVEKKİL, ŞAHISTAN DAVACI VE ŞİKAYETÇİ OLMUŞTUR”

Bu sırada 155 şahsen müvekkil tarafından aranarak olay yerine kolluk kuvvetleri davet edilmiş, kolluk kuvvetleri gelene kadar da müşteki olarak görünen şahıs tarafından tekmelenmesine karşın hiçbir suretle kapı açılmamıştır. Müvekkil tarafından müşteki şahsa karşı rastgele bir müdahalede bulunulmamış olup, bu durum soruşturma safhasında toplanacak kanıtlar ile de sabit hale gelecektir.

Müvekkil hakkında çıkan haberler ile ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmış olup, müvekkil de ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olmuştur. Soruşturma hala devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine hürmet ile sunulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir