Antalya’da çekilen “Operation Fortune” filmi, 13 Ocak’ta gösterime giriyor

İngiliz direktör Guy Ritchie’nin, Hollywood’un yıldız oyuncularını Antalya’da bir ortaya getiren sineması ‘Operation Fortune: Ruse De Guerre’ (Servet Operasyonu), 13 Ocak’ta gösterime girerek Türkiye’deki seyircisiyle buluşuyor. Birden fazla Antalya’da çekilen sinemada, Türk oyuncular Bestemsu Özdemir ve Kaan Urgancıoğlu da yer alıyor.

Mizah dozu yüksek aksiyon ve macera sinemalarıyla tanınan Hollywood’un ünlü yönetmeni Guy Ritchie‘nin yeni sineması, gösterim tarihi için gün sayıyor. Ritchie’nin senarist ve direktörlüğünü üstlendiği yüksek bütçeli Operation Fortune – Servet Operasyonu sinemasının birden fazla, Antalya’da çekilen sahnelerden oluşuyor. Antalya’yı Hollywood’un yıldız isimleriyle başrole taşıyan ve 13 Ocak 2023’te Türkiye’de gösterime girecek olan sinema, Türkiye’deki sinemaseverler için de başka mana tabir ediyor.

Yıldız oyuncular sahnede

İngiliz yönetmeni, daha evvel birçok sefer birlikte çalıştığı yıldız oyuncu Jason Statham’la yine bir ortaya getiren heyecan ve aksiyon dolu sinemada, dünyayı tehdit edebilecek ölümcül bir silahı ortadan kaldırmak için milyarder silah tüccarının peşine düşen MI6 casusu Orson Fortune ve takımının öyküsü anlatılıyor. İsmi birinci olarak Five Eyes olarak açıklanan lakin sonra Operation Fortune olarak değiştirilen sinemada, Orson Fortune karakterini canlandıran Jason Statham’a Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes, Hugh Grant, Bugzy Malone ve Max Beesley üzere Hollywood’un öteki ünlü isimleri eşlik ediyor. Rol aldığı yerli dizilerle tanınan oyuncular Kaan Urgancıoğlu ve Bestemsu Özdemir de sinemadaki isimler ortasında yer alıyor.

Çekimler Antalya’nın turistik noktalarında yapıldı

Çekimlerine 2021 Ocak’ta başlanan aksiyon-gerilim-casusluk tipindeki sinemanın Antalya’da geçen sahneleri için Türkiye’nin birinci EXPO’sunun yapıldığı EXPO 2016 Antalya Stant Alanı’nda dev sinema platosu inşa edilmiş; sinemanın birtakım aksiyon sahneleri ise yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki EXPO Kulesi’nin terasında gerçekleştirildi. Çekimlere, kent merkezinin en çok ziyaretçi çeken antik yerleşim bölgesi Kaleiçi ve Cumhuriyet Meydanı’nda da devam edildi. Antalya’nın tabiatı ve tarihiyle konuklarını cezbeden ziyaret noktalarında gerçekleştirilen çekimler, kentin doğal sinema platosu olarak üretimci ve direktörler için sunduğu imkanları da gözler önüne serdi.

Yönetmen ve sinema takımı İstanbul sinema müzesi açılışına da katıldı

Operation Fortune sinemasının Antalya’daki çekimlerinin devam ettiği günlerde filmin yönetmeni Guy Ritchie, oyuncu eşi Jacqui Ainsley, sinemanın oyuncuları Jason Statham, Josh Hartnett ile üretimciler Ivan Atkinson ve Bill Block’la birlikte İstanbul’a gelip, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onarımı tamamlanan Beyoğlu’ndaki Atlas 1948 İstanbul Sinema Müzesi’nin açılış programına katıldı. Direktör ve beraberindekiler, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanan sürpriz doğum günü kutlamasında da yer almıştı.

Antalya’daki sinema çalışmaları boyunca, direktör Guy Ritchie ve yıldız oyuncu Jason Statham’ın toplumsal medya hesaplarında Antalya ve Türkiye ile ilgili yaptığı paylaşımlar, milyonlarca takipçinin beğenisini kazandı. Hayran kaldığı Türkiye’de yine sinema çekmek istediğini belirten direktör Ritchie’nin yanı sıra Türk misafirperverliğini sık sık öven sinemanın yıldız oyuncuları Jason Statham ve Hugh Grant da çekimlerden sonra yine ziyaret ettikleri Antalya’da aileleriyle tatil yaptı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir